Troldspejlet LIVE med Jakob Stegelmann

​Troldspejlet LIVE foregår på SG den 3. februar klokken 19.00 og er en del af Svendborg Graphic, som skolen deltager i og støtter op om.​​

Med Troldspejlet LIVE får du Jakob Stegelmann på helt tæt hold: Han tager publikum med på en kulørt rejse fra dengang, tegnefilm var håndtegnede og computerspillet var tv-tennis - op til i dag, hvor alt kan lade sig gøre i spillenes og filmens verden.

På sin helt særlige måde vil​ Stegelmann føre os gennem den kulørte kulturs brogede og vidunderlige historie. Der er således noget at blive klog på, hvad enten man er helt grøn hvad angår joystick, computermus og tegneserier, eller man har været med lige siden Pac-Man og Commodore 64 var det vildeste på markedet - eller endda før.

Billetterne har en normalpris på 75,-, men de kan for vores elever købes for 50,- igennem Connie i administrationen​.​

Billetterne har en normalpris på 75,-, men de kan for vores elever købes for 50,- igennem Connie i administrationen​.

Luk Cookies - Vores hjemmeside bruger cookies. Hvis du anvender vores hjemmeside accepterer du, at der gemmes cookies på din computer. Hvad er cookies? Læs mere